Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

4013 Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

4013 Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

iPhone kullanıcılarının sıkça karşılaştığı sorunlardan biri olan 4013 hatası oldukça can sıkıcı olabilir. 4013 hatasını düzeltmek için uygulayabileceğiniz birkaç farklı yol vardır.

4013 Hatası Nedir?

iOS işletim sisteminizi güncellemek istediğinizde ya da telefonunuzu geri yüklemeye çalışırken görebileceğiniz hatalardan birisi, cihazın geri yüklenemeyeceğini bildiren 4013 hatasıdır. Bu hata iPhone, iPad veya iPod touch'ta ( iOS ile çalışan herhangi bir cihaza) meydana gelebilir.
Hata, iOS güncellenirken veya cihazı geri yüklerken bir sorun olduğunda ortaya çıkar. Bu sorun, aygıtın iTunes ile olan bağlantısı kesildiğinde veya iTunes aygıttan güncelleme veya geri yükleme işlemini tamamlamasını isteyemediğinde ortaya çıkabilir. Çoğu durumda, bu bir yazılım hatasının sonucudur, ancak bazı durumlarda bir donanım arızasından kaynaklanıyor olabilir. Hasarlı bağlantı noktaları ve kablo nedeniyle USB bağlantısının kesilmesi ya da Wi-Fi bağlantısının iyi olmaması bu hataya sebep olan diğer sebeplerdendir.4013 Hatası Nasıl Düzeltilir?

4013 hatasını düzeltmek için uygulayabileceğiniz birkaç farklı yol vardır. USB ve WiFi Bağlantınızı Kontrol Edin

Öncelikle bağlantı noktalarını ve USB kablonuzu kontrol edin. Temassızlık yapan, hasarlı kablolar güncellemenin tamamlanmamasına sebep olabilir. Ayrıca orijinal aksesuar kullanılmaması sonucu da bu hata görülebilir. USB bağlantınızın doğru sağlandığından emin olun.

Wi-Fi düzgün çalışmıyorsa veya zayıfsa, güncelleme işleminin bağlantısı kesilebilir ve güncelleme tamamlanamayabilir. Bu nedenle, uygun Wi-Fi bağlantınızın olduğundan emin olun. Ağ ayarlarını sıfırlayarak ya da yönlendiricinizi yeniden başlatarak işlemi tekrar deneyin.

 

iTunes’u Son Sürüme Güncelleyin

iTunes'un en son sürümünü yükleyin. 4013 hatasının en yaygın nedeni yazılımdır. Sistemi güncellemek ve geri yüklemek için gerekli olduğundan  iTunes'un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. iTunes'u güncelleyin ve tekrar deneyin.

 

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Yazılım çökmesi gibi sorunlarla ilgili olan iTunes hatası bu yöntemle çözülebilir. Bazen sorun, yeniden başlatmanın gidereceği geçici bir yazılım hatasıdır. Bu durumda, cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir. Bazı durumlarda cihazınıza hard reset uygulamak da gerekebilir. Cihazı yeniden başlattıktan sonra geri yüklemeyi veya güncellemeyi tekrar deneyin.
 


Kurtarma Modunda iTunes’a Bağlanın

Kurtarma modunu kullanarak iOS cihazınızı geri yüklemek, iTunes hatalarının çoğunu çözer. Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes'u açın. Cihazınız bağlıyken, cihazı yeniden başlatmaya zorlayın. 

İPhone X, iPhone 8 veya iPhone 8 Plus'ta : Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kısma düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından, kurtarma modu ekranını görene kadar yan düğmeye basılı tutun.

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ta: Yan ve ses kısma düğmesine aynı anda basın. Kurtarma modu ekranını görene kadar basılı tutmaya devam edin.

iPhone 6s ve daha önceki modellerde: Ev ve yan tuşlarına aynı anda basın ve kurtarma ekranı gelene kadar basılı tutun.
Kurtarma modunda  iTunes'a bağlanın, kurtarmayı başlatın. İPhone ekranında açılma işaretini gördüğünüzde kabloyu hemen çıkarın. 10 saniye gibi bir süre bekleyin. Kabloyu tekrar takın, geri yükleme işlemi başlayacaktır.

 

Başka Bir Bilgisayar Deneyin

Sorun USB kablosu değilse, USB bağlantı noktası veya bilgisayarla ilgili ayrı bir donanım sorunu olabilir.  Başka bir bilgisayara erişebiliyorsanız iTunes’a oradan bağlanmayı deneyin

Şimdiye kadar denediğiniz işlemler 4013 hatasını düzeltemediyse Apple ile iletişim kurun. Bu noktada, uzman ve daha iyi erişim seçeneklerine sahip olan kişiler tarafından çözülebilecek daha ciddi bir sorununuz olabilir.


Hiçbiri Olmuyorsa;

Sorununuz yazılımsal değildir ve mağazamıza uğramanız gerekmektedir. Cihazınızın NAND Entegresi (Hafıza Entegresi) değiştirildiği takdirde telefonunuzun sorunu düzelecektir. Bu arızayı ortalama 2 saat içinde 6 ay garantili şekilde onarıyoruz. Fiyat bilgisi için lütfen bizimle irtibata geçin.