Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

Apple Watch Tamiri

Apple Watch Tamiri

Teknoloji geliştikçe hayatın her alanında işleri kolaylaştıracak yeni ürünler çıkmaya devam ediyor. Bunlardan biri de akıllı saatler. Akıllı telefonlarla entegre bir biçimde çalışan akıllı saatlerin bozulması durumunda tamirinin nasıl yapılacağını biliyor musunuz?

Apple Watch Nedir?

Apple Watch, Apple tarafından satışa sunulan iPhone 5 ve üstü modellerle entegre bir şekilde çalışabilen bir akıllı saattir. Mobil ödeme, kumanda olarak kullanılma, bildirim ve aramaları kontrol etme, hareket sayacı gibi birçok farklı özelliğe sahip olan Apple Watch’lar Watch OS işletim sistemine sahiptir.

Apple Watch Sorunları Birçok kişi tarafından kullanılan Apple Watch saatler, gün içinde uzun süreler boyunca kullanıldığından zamanla bazı sorunlar meydana gelebilir. Pil ile ilgili sorunlar yaşanabilir, ekran yerinden çıkabilir ya da bir yere çarpma sonucu kırılabilir, nedenini anlayamadığınız çalışma problemleri ortaya çıkabilir. Bağlantı hataları ve sayaçların doğru bir şekilde çalışmaması, digital crown’un bozulması gibi diğer sorunlar da kullanıcıların canını sıkabilir.


Akıllı saat tamiri yapan servislerin yeterince fazla olmaması ve tamirleri hakkında gereken bilgi eksikliği, Apple Watch kullanıcılarını endişelendirebilir. Ayrıca parça temini ve orijinalliği konusunda da bazı sıkıntılar meydana gelebilir. Bu gibi durumları önlemek ve bozulan Apple Watch saatinizi tamir ettirmek için güvenilir ve yetkin bir servise başvurmanız önemlidir. 


Akıllı saat tamiri söz konusu olduğunda sadece en kaliteli parçaların kullanılması, gelecekte tekrar sorun yaşama ihtimalini en aza indirir. 

 

Apple Watch Tamiri

Tamire başlamadan önce Apple Watch saatiniz kapatılır ve onarıma hazırlanılır.
Ekran ve saat gövdesi arasındaki boşluk çok az olduğu için uygun bir aletle ekran ve kasa birbirinden ayrılır.
Ekran ve kasa arasındaki yapıştırıcı çok güçlü olduğu için kolaylıkla sökülmeyecektir, bu yüzden yapıştırıcıyı dikkatli bir şekilde soymak gerekir.
Kapağı sabitleyen vidaları çıkardıktan sonra ekran bağlantıları çıkarmak için bir cımbız kullanılır ve konektörler sırayla kaldırılır.
Ekran kabloları dışarı çekilerek ekran kaldırılır ve değiştirilir. Yeni ekran takılırken bağlantı noktalarının zarar görmemesine dikkat edilir.
Değişmesi gereken kısım bataryaysa aynı işlem batarya üzerinden yapılır.

Kullanılan yeni parçaların kaliteli olması, cihazın tekrar bozulmasını önler.