Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

Ekran Değişimi

Ekran Değişimi

Akıllı telefon kullanıcılarının en korktuğu şeylerden biri şüphesiz ki ekranlarının zarar görmesidir. Zarar gören ekranda meydana gelen işlev kaybının giderilmesi için çoğu zaman ekran değişimi yapılması gerekir.

Akıllı telefon ekranları hassastır ve kolayca zarar görebilirler. Düşme, darbe alma ya da sivri bir cisimle çizilmesi gibi çeşitli sebeplerden hasar alan ekranlarda çeşitli çatlaklar ve kırılmalar meydana gelebilir. Bu çatlak ve kırıklar müdahale edilmediği takdirde giderek büyüyerek ekranda yayılır ve görüntüde çeşitli işlev kaybına sebep olur. Dokunmatik özelliğinin bozulması, görüntü kaybı, renk değişimi gibi sorunlar telefonunuzu kullanmanızı engelleyebilir. 

Öncelikle telefondaki hasarı değerlendirmeli, zararın ne boyutta olduğunu tespit etmelisiniz. Bazı durumlarda hasar sadece kozmetik olarak meydana gelir; yani ekranda sadece çizilmeler, çatlaklar ya da kırılmala r olur fakat işlevsel olarak herhangi bir kayıp olmaz. Böyle durumlar başta zararsız gibi görünse de, oluşan çatlakların giderek büyümesi ve ekranı kullanılamaz hale getirmesi muhtemeldir. Ekrandaki zarar boyutu büyükse ve işlevsel olarak kayıplar varsa  telefonunuzu bir servise götürmeli ve ekran değişimi yaptırmalısınız. 


Ekran Değişimi Nasıl Yapılr?Telefonlarda ekran değişimi teknik bilgi, el becerisi ve işleme uygun aletler gerektiren bir süreçtir.  Telefon kasasını ve ekranın ayırırken tüm bileşenleri sökmek için uygun araçlara sahip olunmalı ve telefondaki diğer bileşenlere zarar vermemek için oldukça titiz bir çalışma gerekmektedir. 

Uzman bir serviste ekran değişimi en fazla  saat içinde gerçekleştirilir. Ekran değişimi basitçe ekranın ayrılması, eski yapıştırıcının sökülmesi, yeni bir ekranın uygun bir şekilde takılması ve kontrol edilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Ekran takılırken pinlerin zarar görmemesi telefonda bozuk aksam oluşmaması adına önemlidir. Bu yüzden pinler dikkatli bir şekilde sökülmeli ve tekrar yerleştirilmelidir. Ekran yerleştirirken pinlerin ve filmin düzgün bir şekilde yerleştirilmesi, işlemin temiz bir şekilde gerçekleştirilmesi telefonunuzun ekran ömrü için oldukça önemlidir. Düzgün yapılmayan işlemler ekranınızın darbelere karşı daha dayanıksız olmasına ve daha kolay bozulmasına zemin hazırlar. Ekranı montaj etmeden test edilmesi, işlevsel olarak bir eksiklik ya da bozukluk olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. 


Ekran değişimi esnasında cihazın iç bakımları da yapılır.  Daha ayrıntılı bilgi ve görüntü için ekran değişim videomuzu izleyebilirsiniz. 

 

Elit Cep Servis olarak ekran değişiminde en ekonomik fiyatları sunuyoruz. Ekranda görüntü kaybı veya ön camda hasar olmadığı sürece değişimde 6 ay dokunmatik garantisi veriyoruz.

*Dolar kurundaki değişkenlik ve gümrük sorunlarından dolayı güncel fiyatlar için lütfen Whatsapp hattımıza yazın veya bizi arayın