Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

En sık Karşılaşılan iPhone Sorunları Nelerdir?

En sık Karşılaşılan iPhone Sorunları Nelerdir?

iPhone gerek sağladığı özelliklerle gerekse şıklığıyla en çok tercih edilen akılı telefonların başında geliyor. Artık herkesin elinde bir iPhone görmek mümkün. Buna karşın her iPhone kullanıcısının bazı sorunlarla sıkça karşılaştığını da biliyoruz. iPhone’larda sıkça görülen donanım ya da yazılımdan kaynaklanan sorunların birçok nedeni olabilir.

iPhone Şarj Sorunları

iPhone telefonu olanların en sık karşılaştığı sorunların başında şarj sorunları geliyor. Telefonunuz şarj almıyor ya da şarjı çok çabuk bitiyor olabilir. Bu sorunların birçok sebebi olabilir. Orijinal aksesuar kullanmamak, şarj soketinde toz ve kir kalıntıları telefonunuzun şarj olmasını engelleyebilir. Ayrıca arka planda kalmış istenmeyen uygulamalar ve ekran parlaklığı, bluetooth, wifi gibi sarj ömrünü etkileyen optimizasyonların yapılmamış olması şarjınızın hemen bitmesine sebep olabilir. iPhone Aşırı Isınma

Telefonunuzu kullanırken aşırı ısındığını ve uyarı verdiğini görmüş olabilirsiniz. Telefonunuzun aşırı ısınması önemli hasarlara sebep olabilir. Gereğinden fazla kullanmak,  ya da direkt olarak güneş altında bırakmak telefonunuzu aşırı ısıtarak çeşitli sorunlara yol açabilir. Telefonunuzu ısı kaynağından uzaklaştırıp kullanmaya biraz ara vermek, kapatmak kısa vadede çözüm sağlayabilir fakat sorun devam ediyorsa cihazınızı servise götürmekte yarar var.iPhone Bağlantı Sorunları

iPhone’larda sıkça görülen sıkıntılardan bir diğeri de bağlantı sorunlarıdır. Telefonunuzun WiFi ve bluetooth bağlantısı kuramaması basit yöntemlerle düzeltilebileceği gibi telefonun donanımsal ya da yazılımsal bir hatasından kaynaklanıyor da olabilir. Telefonunuzu kapatıp açmanız, sorun düzelmiyorsa proxy ayarlarını ve genel ayarları sıfırlamanız, farklı bir arıza yoksa bağlantı sorunlarını çözecektir. Sorununuz çözülmüyorsa altında başka sebepler olabilir ve telefonunuzun onarıma ihtiyacı olabilir.

 


iPhone Güncelleme Sorunları

Telefonunuzun güncelleme almıyor ya da güncelleme yaparken hata veriyor olabilir. Bu da iPhone’larda sıkça karşılaşılan sorunlardandır. Telefonunuzda yeterli alan olmaması, düşük pil ve internet bağlantısı sorunları güncellemelerinizin hata vermesine neden olabilir. Ayrıca telefonunuz son IOS sürümünü desteklemiyor ve yeni güncelleme almıyor da olabilir. Bellekte yer açtıktan ve diğer uyarıları kontrol ettikten sonra güncellemelerinize devam edebilirsiniz. Güncellemeyi cihazınızda göremiyorsanız iPhone’unuzu bilgisayara bağlayarak güncelleyebilirsiniz.
 


iPhone Kamera Sorunları


iPhone’larda yeni fotoğraf çekilememesi, kameranın aniden kapanması ya da görüntü kalitesinde düşme gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar, telefonunuzda yeterli alan olmamasından, kameranıza yapışan tozdan kaynaklı olabilir. Ayrıca telefonunuzdaki yazılımsal ve donanımsal hatalar kameranızın aniden kapanmasına ve çekim yapmamasına sebep olabilir. Telefon ayarlarından kameranıza ayarlanmış herhangi bir kısıtlama olup olmadığını kontrol edin. Yeterli alan açtığınız ve kameranızı temizlediğiniz halde aynı sorunlarla karşılaşıyorsanız cihazınızı kontrol ettirmeniz iyi olacaktır.