Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

iPad Tamiri

iPad Tamiri

Apple’ın sunduğu tabletler, gerek özellikleriyle gerek tasarımıyla herkesin beğenisini topluyor. Kullanım hatalarından ya da cihazın eskimesinden kaynaklanan bazı hatalar tabletinizi tam performansıyla kullanamamanıza sebep olabilir. iPad’inizde görülen hataların onarımı ve bozuk parçaların değişimi mümkündür.

iPad Şarj Sorunları ve Onarımı

Eğer iPad’iniz şarj olmuyorsa, şarjı çabuk bitiyorsa ya da şarjı varken kapanıyorsa, şarj aksesuarlarında ya da şarj soketinde meydana gelen bir arıza, tabletinizin şarj edilmemesine sebep olabilir. Şarj soketinde biriken toz, orijinal olmayan şarj adaptörü ve kablo gibi şeyler, tabletinizin pil performansını etkiler ve zamanla bataryasını bozabilir. Orijinal şarj aksesuarları kullanarak sorunu çözebilir, ya da şarj soketinizi değiştirebilirsiniz.

Donanımsal olarak bir sorun yoksa, iPad’in şarj almamasının sebebi anakarttaki bir arıza olabilir. Böyle bir durumda anakartınızın tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekmektedir. iPad’lerin şarj sorunları yaşamasının en yaygın nedenlerinden biri de, sıvı temasıdır. Sıvı teması sonucu, bağlantı noktaları zarar görmüş ve tabletinizin şarj almasını engelliyor olabilir. Sıvı teması durumunda tabletinizin onarıma ve hasar görmüş parçaların değişimine ihtiyacı vardır. Tabletler tamir edilmesi zor cihazlardır, bu yüzden teknik bilgi ve uygun araçlar olmadan tamir edilmesi önerilmez. 
 


iPad Ekran Sorunları ve Onarımı

iPad ekranları düşme, bir yere çarpma ya da çizilme gibi durumlarda hasar görebilir. Çatlama, kırılma gibi ekran sorunaları bazen kullanıma engel olmasa da, çoğunlukla değiştirilmesi gerekir. Çünkü onarılmayan ekranların kırığı zamanla artabilir ve kullanılmaz hale gelebilir. Ekranda meydana gelen renk değişiklikleri, dokunmatik hataları, ölü pikseller ya da görüntü kayıpları da düşme ve çarpma sonucu olabilir fakat bu durumda asıl sorun anakarttaki bağlantıların zarar görmesidir. 

Ekranda meydana gelen sorun ne olursa olsun, ince bir işçilikle çözülmesi ve gerekli parçaların değiştirilmesi gerekmektedir. Onarılmayan tabletler tam performansla çalışmayı durdurabilir ve çalışır durumdaki diğer parçalara zarar verebilir. Ekran değişimi sırasında iPad’in dikkatli bir şekilde ayrılması ve orijinal ekran kullanılması gerekir. Bağlantı yerlerinin doğru bir şekilde yerleştirilmesi ilerde farklı sorunların görülmemesi adına önemlidir. 
 


iPad  Anakart Sorunları ve Onarımı

Cihazın bozulmasının en yaygın sebeplerinden biri anakartın bozulmasıdır. Çünkü anakart, üzerinde birçok entegre barındırır ve cihazın her türlü işlevini yerine getirmesini sağlar. Ses, kamera, şarj, görüntü bozuklukları, bağlantı sorunları, aşırı ısınma veya tabletin hiç açılmaması gibi sorunlar anakarta bağlı olabilir. Uzun süreli kullanım, sıvı teması,  düşme ve kırılma gibi ciddi fiziksel bozukluklar, imalat hatası ya da kronik bozukluklar anakartın bozulmasına sebep olabilir.

Anakart onarımı ya da anakart değişimi iPad’in birçok işlevini etkileyeceği için uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Anakartın üzerindeki bileşenlerin çok küçük olması, mikro aletlerle çalışmayı ve bağlantıları takarken ekstra dikkat etmeyi gerektirir. Yapılacak bir hatanın, tabletinizin sağlam kısımlarını da bozabileceğini unutmayın.