Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

iPhone 9 Hatası Çözümü

iPhone 9 Hatası Çözümü

iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı ve iOS işletim sistemine özgü olan hatalardan birisi de iTunes'ta karşılaşılan "9 Hatası"dır.

Apple her ne kadar akıllı telefon dünyasına en çok kullanılan cihazlara sahip olsa da, iOS işletim sisteminin iTunes üzerinden güncelleme, geri yükleme  ve diğer yükseltme ve yükleme işlemleri kullanıcıların sıklıkla bazı hatalarla karşılaşmasına sebep oluyor. iPhone kullananların cihazlarını güncellerken ya da geri yüklerken işlem esnasında iTunes hatalarıyla karşılaşmaları ve işleme devam edememeleri muhtemeldir. Sıklıkla karşılaşılan bu hatalardan biri de 9 hatasıdır.

 


Peki 9 hatası nedir? Neden kaynaklanır?


Telefonunuz kurtarma modunda kalıyor ve açılmıyorsa ya da iTunes üzerinden güncelleme/geri yükleme yaparken işlemi gerçekleştiremiyorsa “Bilinmeyen bir hata oluştu (9)” yazılı bir uyarı alabilirsiniz. Özellikle iTunes üzerinden müzik satın alınırken sıkça karşılaşılan 9 hatası çoğu zaman hafıza entegresinden dolayı meydana gelse de, Iphone 6 ve 6 Plus modellerinde işlemciden kaynaklanabilmektedir.

En yaygın iPhone sorunlarından biri olan bu hatanın başlıca sebebi cihazın düşmesi, darbe alması gibi dışardan gelen hasarlardır.

9 hatasıyla karşı karşıya kaldığınızda, sorunu farklı bir bilgisayar ya da farklı USB kablosu gibi seçeneklerle çözemiyorsanız telefonunuzu uzman bir iPhone servisine götürmenizde ve entegrelerinde bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmenizde fayda vardır.


Elit Cep Servis olarak, 9 hatasını meydana getiren hafıza entegresi ya da işlemci sorunlarının onarımını aynı gün içinde çözüyor ve 6 ay garanti veriyoruz.
Bazı durumlarda tamir işlemi, hafıza entegresindeki arızadan dolayı cihazın WiFi ve MAC adresinin tedariğini gerektirdiğinden, bu süre 5 iş gününe kadar uzayabilir. WiFi ve MAC adresinin olması bu işlem gereklidir çünkü WiFi ve MAC adresi her cihaza özgü olup, hafıza entegresinde bulunur ve bu bilgiler hafıza entegresine yazılmadan cihaz kurulum ekranında kalır ve etkinleştirilemez.

Hafıza entegresinde yapılacak onarım ya da değişim işlemi sebebiyle cihazınızın içindeki veriler silinecektir. 9 hatasıyla karşılaştığınızda ve telefonunuzu bir servise götürdüğünüzde verilerinizin kurtarılamayacağını unutmayın.