Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

iPhone Hafıza Yükseltme

iPhone Hafıza Yükseltme

iPhone'larda arttırılamayan hafıza çoğu kullanıcı için can sıkan bir durum. SD kart kullanılmasa bile iPhone hafızasını yükseltmenin ve cihaz verimliliğini arttırmanın bir yolu var...


iPhone her ne kadar akıllı telefon kullanıcılarının en çok kullandığı marka olsa da, konu hafızaya geldiği zaman kullanıcıların belli sorunlarla karşılaşması çok muhtemel. Özellikle 16 ve 32 GB’lık modeller kullanan iPhone kullanıcıları bir süre sonra telefon hafızalarının dolduğunu ve bu konuda sıkıntı yaşadıklarını belirtiyor. Üstelik Android telefonlardaki gibi SD kartla hafıza arttırma gibi bir yöntemin bulunmaması kullanıcıları sıkıntıya sokuyor. 


Her ne kadar kullanılmayan uygulamaların silinmesi, fotoğraf ve videoların başka bir cihaza aktarılması gibi geçici çözümler kullanarak bu sorun çözülmek istense de bir süre sonra gerekli uygulamaların ve dosyaların kullanılamaması telefonun verimliliğini düşürüyor. iPhone’ların daha yüksek hafızalı modellerinin göreceli olarak çok daha pahalı olması da kullanıcıları hafıza arttırma işlemi yaptırmaları için bir sebep olarak karşımıza çıkıyor. 


Uzman cep servislerde cihazınızı değiştirmeden, daha yüksek hafızalı bir telefona sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?

 

iPhone Hafıza Yükseltme Nasıl Yapılır?


iPhone’larda cihazın verimliliğini ve performansını arttıran en önemli 2 bileşenden biri hafızadır. Hem hafıza biriminin hem de bataryanın değişmesi cihazda gözle görülür hız farkı yaşatır. (bataryanın katkısı pil sağlığı yüzde 80in altındaysa etki eder, değilse değiştirmeye gerek yoktur.) Yeni bir cihaz almak yerine hafıza yükseltmek ekonomik olarak daha hesaplı gelebilir, üstelik cihaza hiçbir zararı yoktur.

Anakarttaki bellek biriminde yapılacak bu işlem oldukça teknik bilgi ve uzmanlık isteyen bir işlemdir. Bir gün içinde hallolabilen bu işlemde cihazınızın yedeği alınır, daha sonra NAND entegresi değiştirilir ve cihaz güncellenir. İşinde uzman ve gerekli ekipmanlara sahip servislerde yapılan bu işlem cihazınıza hiçbir şekilde zarar vermez, performansının artmasına yardımcı olur. 

 

iPhone Hafıza Yükseltme Avantajları


Hafıza yükseltmenin en büyük avantajı ekonomik olmasıdır. 
Telefonunuzun hafızası yetmiyorsa, yeni bir telefon almak tek çözüm gibi görünüyor olabilir ama tek çözüm telefonu yenilemek değil. Cihazınızı değiştirmeden daha yüksek bir hafızaya ve performansa sahip olabilirsiniz. Yeni bir cihaz almak için harcayacağınız bütçenin çok altında bir maliyetle telefonunuzun belleğini yenileyebilir ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. 


Örnek vermek gerekirse iPhone 7 32 GB’lık model için;
Cihazınızı satıp yenisini almak istediğinizde piyasa fiyatı olan 1700-1800 TL ‘den satıp, yerine aynı modelin 128 GB’lık versiyonuna 2700-2800 TL arası bir fiyat vermek durumunda kalırsınız.

Oysa 500 TL gibi bir fiyata iPhone’unuza hafıza yükseltme işlemi yaptırarak hem 128 GB belleğe sahip olabilir hem de tasarruf edebilirsiniz. Kısacası hem hafızam yetmiyor hem de tasarruf etmek istiyorum diyorsanız hafıza yükseltme işlemi tam size göre!