Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

iPhone Ses Entegresi Tamiri

iPhone Ses Entegresi Tamiri

iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri olan ses entegresi nasıl tamir edilir, tamir sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Akıllı telefon deyince akla gelen ilk isimlerden biri şüphesiz ki Apple. Gerek tasarımı, gerekse teknik özellikleri sayesinde kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alan Apple ürünlerinde de, diğer markalarda olduğu gibi bazı sorunlar yaşanabiliyor. Ses entegresi de bunlardan biri.

Özellikle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde sıkça karşılaşılan sorunlardan biri olan ses entegresi, kullanıcılar için oldukça can sıkıcı olabiliyor. 
 

  • Telefon görüşmelerinde ses alamamak
  • Sesin boğuk, kesik gelmesi ve net olmaması
  • Video kayıtlardan ses alamamak
  • mikrofondan ses iletememek

gibi sorunlar, telefonun ses entegresinde meydana gelen hatalardan kaynaklanabilir. 

 

iPhone Ses Entegresi Nasıl Tamir Edilir?

 

Ses entegresi iPhone 7 ve 7 Plus’ta kronik bir sorun olarak karşımıza çıkar. Eğer cihazınızın garantisi devam ediyorsa, Apple tarafından ücretsiz cihaz değişimi yapılabilir. Fakat cihazınızın garantisi yoksa sorunu çözmek için uzman bir servise başvurmanızda ve cihazınızı tek başınıza tamir etmeye çalışmamakta yarar vardır. Çünkü evde uygulayacağınız yöntemler cihazınızda farklı sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir. 


iPhone’unuzun ses entegresinde yaşadığınız sorunlarda genellikle  bozulan bileşen aslında ses entegresi değildir, soruna sebep olan hata anakartın üzerindeki haberleşme hatlarından birinin zamanla kopmasından kaynaklanır. Uzman olmayan servislerde bu entegre değiştirilerek 1-2 aylık kısa çözümler sunulur, daha sonra sorun tekrar başlar. Oysa bu sorunun çözümü oldukça hassasiyet ve titiz çalışma isteyen bir işlemdir. Anakartta soruna neden olan ve kopan hatların onarılması uzman kişiler tarafından 1 saat gibi kısa bir sürede yapılabilir ve kalıcı olarak çözülebilir. Bunun haricinde yapılan işlemler maalesef geçici olarak sunulan çözümlerdir.

 

Onarım maliyeti ve süresinin telefonun durumuna göre değişeceğini bilmekte yarar var. Daha önce kurcalanmış, açılmış, sıvı temasına ya da ağır darbelere maruz kalmış cihazların onarımları, diğer cihazlara göre daha farklı adımlar izlenerek olmaktadır. Bu gibi cihazlarda değişecek ya da tamir edilecek bileşen sayısı da değişebilmektedir. Bu yüzden tamir süresi ve tamir fiyatları değişebilmektedir. 

Elit Cep Servis olarak tüm tamirlerde olduğu gibi ses entegresinde de 6 ay garanti ve en iyi fiyatı sunmaktayız.