Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

iPhone Takım Aktarımı

iPhone Takım Aktarımı

Anakartta oluşan hasarlar telefonları kullanılamaz hale getirebilir. Bazı durumlarda tamir edilebilse de, tamir edilemeyecek anakartlar takım aktarımı ile kurtarılabilir.

Telefonlarınızda meydana gelen çeşitli sorunların asıl sebebi, anakartta oluşan arızalardır. Anakart, telefonun birçok farklı işlevi ve bölümünü yöneten beyin olduğundan, anakart parçalarında meydana gelen herhangi bir sorun telefonunuzun işlevinde bir bozukluğa sebep olabilir.


Telefonun düşmesi, kırılması, sıvıyla temas etmesi ya da daha önce yanlış bir şekilde tamir edilmesi anakartta çeşitli hasarlar meydana getirir. Kimi anakart arızası tamir edilebilirken, daha ileri seviyelerde bozulan anakartların tamiri mümkün olmamaktadır. Bu noktada takım aktarımı denilen onarım işlemi devreye girmekte ve kullanılamayacak anakarttaki çalışan entegreleri başka bir anakarta aktararak telefonunuzun tekrar eski haline dönmesini sağlamaktadır.


Özellikle sıvı temasıyla çürümüş ve uzman olmayan kişiler tarafından fazla kurcalanmış anakartlar için uygulanan takım aktarımında, eski anakartınızdaki işlemci, baseband ve baseband iç enteglerinin yeni bir anakarta aktarılarak çalışması sağlanır. İşlem özellikle tamir edilemeyecek durumdaki anakartlar için son çare olarak uygulanır. Anakart tamiri son derece hassas bir şekilde yapılması gerekilen bir işlem olduğundan uzman olmayan ellerde anakartın daha fazla hasar görmesi son derece olasıdır.


iPhone cihazlarda sadece iPhone 7 ve üstü modellerde uygulanan takım aktarımı ile istenildiği taktirde veriler kurtarılabilir ve cihazın hafızası yükseltilebilir. Bu sayede yeni bir cihaz almak yerine eski telefonunuzu yeniymiş gibi kullanabilirsiniz.


Elit Cep Servis’te iPhone 7 ve üstü cihazlarda yapılacak tüm takım aktarımı işlemi uzman teknisyenlerimizce yapılmakta ve 6 ay garanti verilmektedir.