Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

Telefon Batarya Değişimi

Telefon Batarya Değişimi

Akıllı telefonlarımızı günün büyük çoğunluğunda kullanıyoruz. Bir süre sonra bataryada bozulmalar ve sorunlar meydana gelebiliyor. Böyle durumlarda telefonların bataryasının değişmesi gerekebilir.

Gün içinde telefonları çok sık kullanıyoruz. Sosyal medya, müzik, oyun, mesajlaşmalar, aralamalar derken telefon bataryalarımızın pil ömrü azalıyor ve bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. 
 

Akıllı telefonunuzu iki yıldan fazla süredir kullandıysanız, pil ömrünün aynı olmadığını fark etmişsinizdir. Telefonunuzun şarjı daha kısa sürede biter, daha uzun sürede şarj olur, kendi kendine boşalır, hatta bazen rastgele kapanır. En kötüsüyse telefon bataryanız şişip patlayabilir.  Açıkçası pil performansını etkileyen birçok faktör vardır fakat uzun süre kullanılmış telefonlarda batarya değişimi bir süre sonra zorunlu hale gelir. 

 

Telefon Bataryası Nasıl Değiştirilir?Eskiden telefon bataryasını değiştirmek, eski bataryayı çıkarıp yenisini takmak kadar kolaydı. Fakat günümüzde birçok akıllı telefon çıkarılamayan bataryalarla geliyor ve bunların batarya değişimini yapmak o kadar da kolay olmuyor. Telefonunuzun bataryasının değişmesi gerektiğini düşünüyorsanız izlemeniz gereken birçok karmaşık adım olduğunu ve bunlar için özel araçlar gerektiğini unutmayın. Ev ortamında batara değişimi yapmak tavsiye ettiğimiz bir şey değildir ve telefonunuza ciddi zararlar verebilir.  Telefonun bataryasını değiştirmeye çalışırken ekran filmi kopabilir ve ekstra ekran değişimi gerekebilir. Home tuşu filmi yırtılabilir ve home tuşunuz çalışmayabilir. Daha kötü bir senaryoda bataryayı sökmeye çalıştığınız esnada batarya delinirse cihazınızda yanma ve patlama riski oluşabilir.


Telefon bataryanızın değişimini uzman kişiler uygun araçlarla yapmalıdır. Bunun için steril bir teknik servis ortamına ihtiyaç duyulur. Telefonunuzu teknik servise götürdüğünüzde uzmanlar telefonunuzun bataryasını değiştirmek için çeşitli adımlar izler. Batarya sorununun ne olduğu tespit edildikten sonra değişim için yeni ve orijinal bir batarya temin edilir. Telefonun ekranı ve kasası birbirinden ayrılır. Telefonu ayırdıktan sonra batarya yuvasına ulaşılır ve batarya çıkarılır. Yeni batarya takılırken bağlantı yerlerine ve telefonun diğer bileşenlerine dikkat edilmesi, başka bir sorun çıkmaması açısından önemlidir. Yeni batarya dikkatlice yerine oturtulur ve telefon tekrar birleştirilir. Telefonu birleştirirken sağlam bir şekilde yapıştırmak ve tüm bileşenleri doğru bir şekilde yerleştirmek gerekir. Bu işlem yapılırken telefon parçaları çok küçük olduğu için mikro aletler ve özel yapıştırıcılar kullanılır. Batarya takıldıktan ve telefon tekrar birleştirildikten sonra kontrol edilir ve çalışma durumuna bakılır. Apple ürünlerinde 10-15 dakika süren batarya değişimi, Samsung marka cihazlarda 40 dakika ile 1 saat arasında değişiklik gösterebilir.


Elit Cep Servis olarak uzman ekibimizle batarya değişimini en profesyonel şekilde gerçekleştiriyoruz. Bataryasını kendi değiştirmek isteyenler için yanında değişim kitiyle birlikte batarya satışımız mevcuttur. (Yüksek kapasiteli Apple bataryası seçeneği ile) Eğer teknik bilgiye ve uygun tamir aletlerine sahip değilseniz bataryayı alıp montaj için servisimize gelebilirsiniz. 


Kullanılan parçaların ve yapılan işlemin kalitesi sorunun düzgün bir şekilde ortadan kalkması ve ileride aynı ya da farklı bir sorunla karşılaşılmaması adına oldukça önemlidir.  Kullandığımız parçaların kalitesi ve teknik ekibimizin uzmanlığı ile meydana gelebilecek tüm sorunları ortadan kaldırıyor ve uzun süreli bir telefon kullanımı sunuyoruz. Batarya değişiminde piyasadaki en kaliteli marka olan Deji markasını kullanıyoruz, markanın 1 senelik garantisi ile telefonunuzun pil performansında meydana gelen sorunları ortadan kaldırıyoruz. 

Telefon bataryaları değiştirilmediği takdirde telefonunuzun performansını düşürebilir ve diğer bileşenlere de zarar verebilir. Bu yüzden, böyle bir değişime ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız en kısa sürede bataryanızı değiştirmek, telefonunuzu korumak açısından önemlidir.