Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

Telefonunuzu Teknik Servise Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Telefonunuzu Teknik Servise Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Akıllı telefonunuzun bir gün bozulması, kırılması ya da hata vermesi sonucu teknik servise vermeniz ve tamir ettirmeniz gerekebilir. Telefonunuzu teknik servise vermeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Telefonunuzu Teknik Servise Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası ve günümüzün büyük bölümünü telefonlarımızla geçiriyoruz hatta işlerimizi telefonlarla hallediyoruz. Akıllı telefonunuzun bir gün bozulması, kırılması ya da hata vermesi sonucu teknik servise vermeniz ve tamir ettirmeniz gerekebilir. Bunun için bazı hazırlıklar yapmalısınız.

 

Araştırma Yapın

Telefonunuzun hasarını onarmak için birden fazla servisle görüşüp fikir edinin. Tamir yöntemleri ve fiyat konusunda farklı bilgiler almanız muhtemeldir. Yetkin olmayan bir serviste telefonunuz düzgün bir şekilde onarılamayabilir, ya da farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden farklı servislere gidip süreç hakkında bilgi edinmeli ve telefonunuzu buna göre vermelisiniz. Mümkünse garantili servislere giderek daha sonra çıkabilecek herhangi bir sorun konusunda önleminizi alabilirsiniz.Güvenlik Önemleri Alın

Telefonları bu kadar sık kullanmanın sonucu olarak telefonda birçok fotoğraf, belge, uygulama, telefon numarası vb. veriler barındırıyoruz. Bu söz konusu özel verileri teknik servisteki çalışanlarla paylaşmak istemeyebilirsiniz.  Telefonunuzdaki verilerin silinmemesi için yedeğini almak ve başkalarının özel bilgilerinize ulaşmamasını sağlamak için de telefonunuza parmak izi ve ekran kilidi eklemek işinize yarayabilir. 

Bazı durumlarda telefonunuzun tadilattan sonra test edilmesi ve bu yüzden ekran kilidinizin olmaması gerekir. Böyle durumlarda fotoğraf galerisine, mesajlarınıza ve korumak istediğiniz bölümlere ayarlardan şifre ekleyerek de farklı insanlar tarafından görülmesine engel olabilirsiniz. Hiç riske girmek istemezseniz telefonunuzu teknik servise vermeden önce sıfırlamak en kesin çözümdür. 

Ayrıca telefonunuzu servise vermeden önce SIM kartınızı da çıkarmayı unutmayın. Böylece hem kartınızın yanlış kullanılmasını engellersiniz hem de telefonunuz tamir olana kadar SIM kartınızı başka telefonda kullanabilirsiniz.
Bunun yanı sıra telefonunuzu güvendiğiniz servislere vermenizde fayda var.

 

IMEI Numaranızı Kontrol Edin

Telefonunuzun yasa dışı işlere karıştırılması riskinden kaçınmak için, IMEI numaranızı not etmek akıllıca bir karardır. Ayrıca telefonunuz bir yanlışlık olur da telefonunuz aynı markaya, aynı modele ve aynı renge sahip olan başka birine teslim edilirse, akıllı telefonunuzu IMEI numaranızla tanımlayabilirsiniz. Böylece telefonunuzu daha hızlı bulabilir ve geri alabilirsiniz. 

 

Sorunlar Hakkında Bilgi Verin

Teknik servise gittiğinizde cihazınızda meydana gelen tüm sorunları anlatmayı unutmayın. Telefonunuzu yere düşürdüyseniz, kırılan ekranınızın yanında telefonda çalışma hataları da meydana gelmişse bunu söylediğinizden de emin olun.  Telefonunuzu geri aldığınızda onarılmamış özelliklerle karşılaşmak istemezsiniz. Bu nedenle, tüm hasarları ve sorunları servise doğru bir şekilde açıklayın. Bu, servisin tüm sorunları daha kolay tanımlamasına ve düzeltmesine yardımcı olacaktır. 

Telefon tamirinde güvenliğinden, cihazın doğru bir şekilde onarılıp onarılmadığından endişe ediyor ve tüm bu sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız, güvendiğiniz bir teknik servise gitmenizde fayda var.