Söğütlüçeşme Caddesi No:180
Anlaşmalı Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine 365 Gün Hizmet!
Acil Yardım Hattı 0 850 480 67 71
Çalışma Saatleri: 09.00 - 21.00

Elit Cep Servis Blog

iPhone Takım Aktarımı

Anakartta oluşan hasarlar telefonları kullanılamaz hale getirebilir. Bazı durumlarda tamir edilebilse de, tamir edilemeyecek anakartlar takım aktarımı ile kurtarılabilir.

Telefon Batarya Değişimi

Akıllı telefonlarımızı günün büyük çoğunluğunda kullanıyoruz. Bir süre sonra bataryada bozulmalar ve sorunlar meydana gelebiliyor. Böyle durumlarda telefonların bataryasının değişmesi gerekebilir.

Ekran Değişimi

Akıllı telefon kullanıcılarının en korktuğu şeylerden biri şüphesiz ki ekranlarının zarar görmesidir. Zarar gören ekranda meydana gelen işlev kaybının giderilmesi için çoğu zaman ekran değişimi yapılması gerekir.

Ön Cam Değişimi

Telefonunuzu düşürdünüz ya da herhangi bir şekilde ekranına zarar verdiniz. Camı kırıldı fakat işlevinde bir sorun yok. Tamire götürdüğünüzde karşınıza iki seçenek çıkıyor. Komple ekranı değiştirmek ya da ön camı değiştirmek. Bu yazımızda ön cam değişimini ele alacağız.

iPhone Hafıza Yükseltme

iPhone'larda arttırılamayan hafıza çoğu kullanıcı için can sıkan bir durum. SD kart kullanılmasa bile iPhone hafızasını yükseltmenin ve cihaz verimliliğini arttırmanın bir yolu var...

iPhone Ses Entegresi Tamiri

iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri olan ses entegresi nasıl tamir edilir, tamir sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Apple Watch Tamiri

Teknoloji geliştikçe hayatın her alanında işleri kolaylaştıracak yeni ürünler çıkmaya devam ediyor. Bunlardan biri de akıllı saatler. Akıllı telefonlarla entegre bir biçimde çalışan akıllı saatlerin bozulması durumunda tamirinin nasıl yapılacağını biliyor musunuz?

iPad Tamiri

Apple’ın sunduğu tabletler, gerek özellikleriyle gerek tasarımıyla herkesin beğenisini topluyor. Kullanım hatalarından ya da cihazın eskimesinden kaynaklanan bazı hatalar tabletinizi tam performansıyla kullanamamanıza sebep olabilir. iPad’inizde görülen hataların onarımı ve bozuk parçaların değişimi mümkündür.

Ekran Sorunları Neden Meydana Gelir?

Her ne kadar kırılmaz camla korusanız dahi, telefon ekranları hassastır ve dikkatsiz bir davranışınızda kullanılamaz hale gelebilir. Onarım yapmadan önce cep telefonu ekran sorunlarınızı gidermek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

En sık Karşılaşılan iPhone Sorunları Nelerdir?

iPhone gerek sağladığı özelliklerle gerekse şıklığıyla en çok tercih edilen akılı telefonların başında geliyor. Artık herkesin elinde bir iPhone görmek mümkün. Buna karşın her iPhone kullanıcısının bazı sorunlarla sıkça karşılaştığını da biliyoruz. iPhone’larda sıkça görülen donanım ya da yazılımdan kaynaklanan sorunların birçok nedeni olabilir.

2.El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha önce başkaları tarafından kullanılmış bir telefon almak, bazı sorunları ve aksaklıkları beraberinde getirebilir. Verdiğiniz paranın boşa gitmemesi ve aldığınız telefonun iyi bir kullanım ömrü sunması için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Anakart Hasarı Neden Olur? Anakart Nasıl Tamir Edilir?

Telefonunuzun en temel bileşeni olan anakart bozulduysa buna neden olan birçok şey olabilir. Anakarttaki sorunları tanımlamak ve bunların onarımını gerçekleştirmek için, yeterli deneyim ve iyi bir teknik bilgi gerekir. Bunun yanı sıra telefon anakartınızda bulunan küçük yongalara erişmenin, çıkarmanın, onarmanın veya değiştirmenin tek yolu, özel mikro lehim araçları kullanmaktır. Bu gelişmiş yetenekler ve uygun ekipmanlar olmadan kırık telefon anakartlarını düzeltmek mümkün değildir. Yanlış yapılan en küçük bir hamle anakartınızı ve telefonunuzu tamamen öldürebilir.